Dlaczego ci się nie chce kochać?

indeks1

Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co kłopoty z erekcją albo impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na obniżone libido lub nawet jego brak, mogą uzyskać erekcję, nawet, jeśli utracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może być wywołany bardzo różnorodnymi czynnikami, które obejmują zarówno kłopoty fizyczne oraz psychiczne. Te pierwsze to zwykle alkoholizm, uzależnienie od narkotyków, nadwaga, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub efekty uboczne niektórych leków.

Pośród psychicznych przyczyn niskiego libido czy wręcz jego zaniku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm i kłopoty w związku. Niskie potencja libido może także wystąpić u niektórych mężczyzn z powodu zahamowań wywołanych traumatycznymi przeżyciami w dzieciństwie.

Nerwowa atmosfera

Większość mężczyzn doznaje stresu na skutek trudów zawodowych albo problemów w związku czy w rodzinie. Może to prowadzić do znacznego obniżenia libido. Bez względu na przyczynę stresu, organizm ludzki ma naturalną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki lub ucieczki. Z tego powodu produkuje hormony takie jak kortyzol i adrenalina, które w naturze mają zachęcać go do działania. Ciężko jednak po otrzymaniu reprymendy od kierownika zacząć go bić albo uciekać, dlatego przeważnie dławimy tę naturalną reakcję, powodując, iż zgromadzona energia i napięcie nie mają ujścia. Jeżeli przez długi okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie próbując rozładować swoich nerwów, musisz liczyć się z pojawieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym problemów seksualnych, takich potencja
jak brak popędu płciowego albo brak zainteresowania seksem.

You may also like...